Autor Wątek: BJDream - zasady panujące na forum  (Przeczytany 13421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deidrae

 • Global Moderator
 • Senior dollfie fan
 • *****
 • Wiadomości: 9489
 • Płeć: Kobieta
 • ♡ Please don't feed the fears ♡ INFJ
  • Le pays des fantômes
BJDream - zasady panujące na forum
« dnia: 21 Marzec 2012, 09:51.50 »
BJDream jest forum dedykowanym wspólnej pasji dla BJD (ball-jointed-doll).
Zarówno osoby, które kolekcjonują lalki, jak i te jedynie je podziwiające (lub mające lalkę w planach) są mile widziane wśród naszej społeczności.

Jako że BJDream poświęcone jest wyłącznie oryginalnym lalkom kolekcjonerskim, zabrania się na forum publikowania zdjęć lalek podrabianych, pochodzących z nielegalnego rynku, powszechnie zwanych recastami. Nieprzestrzeganie tej zasady będzie skutkowało banem.Lalki, które maja status on topic:

- wszystkie lalki BJD,
(zarówno firm pochodzenia azjatyckiego (ABJD), jak i firm oraz artystów zlokalizowanych w Europie i USA. Wykonane zarówno z żywicy, jak i z porcelany, z wyjątkiem lalek wykonanych z plastiku) bez względu na to, czy ich oczy/włosy są wymienne czy nie,
- Volks Dollfie Dream,
- SmartDoll,
- lalki stricte artystyczne (jak np. Koitsukihime), które posiadają status OOAK,
- lalki BJD self-made i wip (bez względu na materiał, z którego zostały wykonane).


Lalki, które mają stasus off-topic:

- Figurki takie jak: Gashapon, Action Figures, statuetki etc.
- Garage Kits
- Blythe
- Pullip
- Fashion dolls: Momoko, Mattel, Licca, Jenny, Tonner (nawet jeśli posiadają ruchome stawy i są wykonane z żywicy/porcelany) etc.

Na forum mamy następujący skład "władz":

Marti - administratorka, osoba, od której zależą ostateczne decyzje związane z kontami, banami i zmianami na forum.
Waste - osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne dotyczące działania forum.
Moderatorzy:
luci_fair, villemo, inidhil, Deidrae, eloe

Wszyscy aktywni moderatorzy są do Waszej dyspozycji - zawsze chętnie udzielimy pomocy, przeczytamy o Waszych pomysłach, pomożemy z problemami z innymi userami (oby ich nie było! ;))BJDream to forum zamknięte dla gości

********

« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2016, 14:41.29 wysłana przez luci_fair »

Offline Deidrae

 • Global Moderator
 • Senior dollfie fan
 • *****
 • Wiadomości: 9489
 • Płeć: Kobieta
 • ♡ Please don't feed the fears ♡ INFJ
  • Le pays des fantômes
Odp: BJDream - zasady panujące na forum
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2014, 20:16.17 »
.

INFORMACJE DLA NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW (i nie tylko!)

1. Od nowych użytkowników oczekujemy aktywnego wkładu w życie naszej społeczności. Osoby nowoprzyjęte mają 7 dni na aktywację konta i przedstawienie się w stosownym wątku oraz 6 miesięcy na napisanie 30 wiadomości na forum. Konta osób, które nie spełnią tych wymagań będą usuwane. Wyjątek stanowią użytkownicy, których znamy z innych zasług: udziału w spotkaniach, organizacji wystaw i konwentów, działalności artystycznej lub handlowej.

2. Pragniemy tworzyć zintegrowaną społeczność osób, które dzielą wspólną pasję i mają do siebie zaufanie. Zachęcamy użytkowników, aby pozwolili poznać się innym z lalek, z twarzy, z wypowiedzi. Konta osób, które straciły zainteresowanie forum (nie logują się od lat) oraz konta widma, których tajemniczy, nieznani społeczności właściciele nie wzbudzą zaufania moderacji mogą zostać usunięte lub zablokowane.

3. Bardzo prosimy wszystkie nowo zarejestrowane osoby, aby przed wypowiadaniem się na forum uczyniły kilka rzeczy w celu uniknięcia powtarzania tych samych tematów:
 
  = przejrzały stare posty (tudzież skorzystały z funkcji wyszukiwania (górna belka menu, środkowy przycisk )
  = przeczytały wszystkie ogłoszenia i tematy przyklejone, po czym zastosowały się do treści tam zawartych,
  = przeczytały tematy odnośnie zasad każdego działu.

4. Przez miesiąc od aktywacji konta oraz do momentu uzyskania 150 postów niektóre działy forum będą dla nowych użytkowników niewidoczne, m.in. Marketplace.

5. Działy prywatne zostaną otwarte po 3 miesiącach i uzyskaniu 350 postów. Prosimy, abyście do tego czasu dali się poznać osobom z forum.

6. Przy awatarze każdego nowego użytkownika wyświetla się ikonka zielonego listka. Ma ona przypominać starszym stażem forumowiczom o konieczności traktowania osób nowoprzyjętych ze szczególną wyrozumiałością i życzliwością. Prosimy o niezwłoczne powiadamianie moderacji w razie naruszenia tego punktu.

7. Jeśli macie jakieś pytania (nie możecie znaleźć tematu, coś Wam nie działa, czegoś nie wiecie, a nie chcecie pytać na forum), piszcie PMki do moderatorów. Zawsze chętnie pomożemy.Bardzo prosimy, aby starsi stażem userzy, którzy są w relacjach z nowymi użytkownikami, nie ryzykowali przekazywania informacji z działów jeszcze niedostępnych. Ograniczenia mają swoje określone zadanie i są one wprowadzone dla dobra nas wszystkich. :)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2018, 17:45.11 wysłana przez luci_fair »

Offline Deidrae

 • Global Moderator
 • Senior dollfie fan
 • *****
 • Wiadomości: 9489
 • Płeć: Kobieta
 • ♡ Please don't feed the fears ♡ INFJ
  • Le pays des fantômes
Odp: BJDream - zasady panujące na forum
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2014, 21:02.57 »
.

~ KILKA OGÓLNYCH ZASAD DOTYCZĄCYCH NAS WSZYSTKICH ~


1. Jesteśmy dla siebie życzliwi, niezależnie od stażu w hobby.
Dopóki zachowanie drugiego użytkownika nie stanowi wyraźnego wykroczenia poza ogólnie uznawane zasady dobrego smaku, kultury i tolerancji, żadne przejawy agresji (złośliwość, nieuprzejmość, obrażanie i groźby) nie będą tolerowane. Notoryczne, aspołeczne postępowanie będzie kończyło się klasycznym banem.

Ponadto jesteśmy wyrozumiali dla nowych użytkowników oraz ich braku wiedzy, nawet w tych najbardziej oczywistych dla nas kwestiach (nowych forumowiczów poznajemy po tym, że mają ikonkę zielonego listka nad awatarem). Zachęcamy też osoby nowe na forum do dokładnego szukania odpowiedzi na nurtujące kwestie, gdyż dbamy o to, by było tu jak najwięcej cennych informacji.

2. Przestrzegamy zasad każdego działu.
Bardzo prosimy o stosowanie się do nich - mają one na celu zagwarantować nam wszystkim ład oraz wysoki poziom informacji, jakimi się dzielimy między sobą. Zasady działu Marketplace są szczególnie ważne i konsekwentnie egzekwowane.

3. Dbamy o wysoki poziom naszych wypowiedzi.
Szanujmy siebie i swój czas oraz czas innych, którzy przebywają na forum. Posty przyjmujące postać emotikonów, jednego lub dwóch (nieuzasadnionych) słów, znaków itp. będą z założenia usuwane. Więcej informacji w tym temacie.

4. BJDream jest forum zamkniętym.
Nie wynosimy publikowanych tu treści poza forum i nie udostępniamy swoich kont osobom postronnym.

5. Chcąc zachować czytelność tego, co piszemy, ograniczajmy ilość cytowanych wypowiedzi.

Tj. nie piętrzymy cytatów jak tutaj:
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean vestibulum libero non purus laoreet suscipit. Vivamus dapibus consequat eleifend.
Pellentesque augue elit, suscipit varius dapibus at, varius sit amet tortor. Praesent tempus metus et magna eleifend eu molestie ligula faucibus.
Vivamus ultrices quam placerat metus ullamcorper porttitor rutrum magna vehicula. Aenean viverra pharetra enim, malesuada dapibus urna egestas ac.

6. Nie cytujemy zdjęć, tylko linki do nich.
Jeśli chcemy się odnieść do konkretnego zdjęcia, które np. jest stronę/y wstecz, cytujemy link do obrazka, zamiast cały obrazek. W tym celu usuwamy z początku i końca adresu znaczniki [ img] [ /img].
Posty z cytowanymi obrazkami będą poprawiane, a jeśli ta sama osoba będzie wciąż popełniać ten błąd, jej posty będą usuwane.
Można też odnieść się w odpowiedzi do osoby, która zapostowała zdjęcie.


Źle!
Cytuj

Dobrze!
Cytuj
http://i.pinger.pl/pgr475/33f0b803000d85a0511c158c

7. Nie piszemy posta pod postem.
Własne wiadomości można edytować. Prosimy po prostu "dodać" do treści to, co nam się "przypomniało".

8. Dbamy o poprawność językową naszych wypowiedzi.
Staramy się przestrzegać zasad ortografii i gramatyki.
Każdy użytkownik Firefoxa czy Opery może włączyć sobie słownik języka polskiego, który automatycznie podkreśla błędy. Błędy ortograficzne nie mogą być jednak przyczynkiem do obrażania, ani pouczania osób cierpiących na dysleksję. Zasada jest taka, że każdy pisze najpoprawniej jak potrafi. Rażące błędy mogą być poprawiane dyskretnie przez moderatorów.

9. Awatary.
Maksymalny rozmiar awatarów wynosi 150 x 150 px.

10. Sygnatury, zarówno graficzne, jak i tekstowe, mają określone rozmiary.

a. sygnatura graficzna: max 448x74
b. sygnatura tekstowa: max 3 linijki tekstu, jedna pod drugą
c. sygnatura mieszana: max obrazek + jedna linijka zaraz pod nim

wasze podpisy nie mogą być wyższe ani szersze niż obrazek poniżej:11. Posty moderatorskie są oznaczone na tym forum fioletową czcionką: o taką.
Takie posty są ostateczne, a użytkownicy powinni bezzwłocznie stosować się do ich treści – jest to warunkiem utrzymania porządku. Z postami moderatorskimi nie dyskutujemy w nieprzeznaczonych do tego wątkach. Uwagi i zastrzeżenia do fioletowych postów można zgłaszać jedynie w topiku „pytania do modów”. Z innych wątków będą usuwane.Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować czasowym lub permanentnym banem.Zasada ostatnia, jedenasta.

11. Jeżeli nadejdzie ten smutny dzień i zapragniesz pożegnać się z forum, nie zapomnij domknąć wszystkich forumowych spraw i rozliczyć się z ludźmi, którym jesteś coś winna/winien. Rozważ też, że  wielu użytkowników, którzy usuwają swoje konta, pragnie potem do nas wrócić - nie jest to dobre dla przejrzystości forum, które obrasta w opuszczone konta i kolejne inkarnacje użytkowników. Dlatego jeżeli myślisz o usunięciu się z forum, przemyśl czy nie będzie lepiej po prostu nie logować się przez jakiś czas niż od razu kasować konto. Jeżeli pragniesz odejść w związku z jakąś sytuacją na forum, prosimy, zgłoś najpierw tę sprawę moderacji. Osoby, które usuną swoje konta mogą nie zostać przyjęte na forum ponownie. Osoby, które odeszły nie domknąwszy spraw z innymi użytkownikami, nie będą przyjmowane bezwzględnie.

Dziękujemy!

*******


« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2018, 17:55.08 wysłana przez luci_fair »