Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BJDream – zasady i aktualności / Odp: BJDream - zasady panujące na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deidrae dnia 18 Czerwiec 2014, 21:02.57 »
.

~ KILKA OGÓLNYCH ZASAD DOTYCZĄCYCH NAS WSZYSTKICH ~


1. Jesteśmy dla siebie życzliwi, niezależnie od stażu w hobby.
Dopóki zachowanie drugiego użytkownika nie stanowi wyraźnego wykroczenia poza ogólnie uznawane zasady dobrego smaku, kultury i tolerancji, żadne przejawy agresji (złośliwość, nieuprzejmość, obrażanie i groźby) nie będą tolerowane. Notoryczne, aspołeczne postępowanie będzie kończyło się klasycznym banem.

Ponadto jesteśmy wyrozumiali dla nowych użytkowników oraz ich braku wiedzy, nawet w tych najbardziej oczywistych dla nas kwestiach (nowych forumowiczów poznajemy po tym, że mają ikonkę zielonego listka nad awatarem). Zachęcamy też osoby nowe na forum do dokładnego szukania odpowiedzi na nurtujące kwestie, gdyż dbamy o to, by było tu jak najwięcej cennych informacji.

2. Przestrzegamy zasad każdego działu.
Bardzo prosimy o stosowanie się do nich - mają one na celu zagwarantować nam wszystkim ład oraz wysoki poziom informacji, jakimi się dzielimy między sobą. Zasady działu Marketplace są szczególnie ważne i konsekwentnie egzekwowane.

3. Dbamy o wysoki poziom naszych wypowiedzi.
Szanujmy siebie i swój czas oraz czas innych, którzy przebywają na forum. Posty przyjmujące postać emotikonów, jednego lub dwóch (nieuzasadnionych) słów, znaków itp. będą z założenia usuwane. Więcej informacji w tym temacie.

4. BJDream jest forum zamkniętym.
Nie wynosimy publikowanych tu treści poza forum i nie udostępniamy swoich kont osobom postronnym.

5. Chcąc zachować czytelność tego, co piszemy, ograniczajmy ilość cytowanych wypowiedzi.

Tj. nie piętrzymy cytatów jak tutaj:
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean vestibulum libero non purus laoreet suscipit. Vivamus dapibus consequat eleifend.
Pellentesque augue elit, suscipit varius dapibus at, varius sit amet tortor. Praesent tempus metus et magna eleifend eu molestie ligula faucibus.
Vivamus ultrices quam placerat metus ullamcorper porttitor rutrum magna vehicula. Aenean viverra pharetra enim, malesuada dapibus urna egestas ac.

6. Nie cytujemy zdjęć, tylko linki do nich.
Jeśli chcemy się odnieść do konkretnego zdjęcia, które np. jest stronę/y wstecz, cytujemy link do obrazka, zamiast cały obrazek. W tym celu usuwamy z początku i końca adresu znaczniki [ img] [ /img].
Posty z cytowanymi obrazkami będą poprawiane, a jeśli ta sama osoba będzie wciąż popełniać ten błąd, jej posty będą usuwane.
Można też odnieść się w odpowiedzi do osoby, która zapostowała zdjęcie.


Źle!
Cytuj

Dobrze!
Cytuj
http://i.pinger.pl/pgr475/33f0b803000d85a0511c158c

7. Nie piszemy posta pod postem.
Własne wiadomości można edytować. Prosimy po prostu "dodać" do treści to, co nam się "przypomniało".

8. Dbamy o poprawność językową naszych wypowiedzi.
Staramy się przestrzegać zasad ortografii i gramatyki.
Każdy użytkownik Firefoxa czy Opery może włączyć sobie słownik języka polskiego, który automatycznie podkreśla błędy. Błędy ortograficzne nie mogą być jednak przyczynkiem do obrażania, ani pouczania osób cierpiących na dysleksję. Zasada jest taka, że każdy pisze najpoprawniej jak potrafi. Rażące błędy mogą być poprawiane dyskretnie przez moderatorów.

9. Awatary.
Maksymalny rozmiar awatarów wynosi 150 x 150 px.

10. Sygnatury, zarówno graficzne, jak i tekstowe, mają określone rozmiary.

a. sygnatura graficzna: max 448x74
b. sygnatura tekstowa: max 3 linijki tekstu, jedna pod drugą
c. sygnatura mieszana: max obrazek + jedna linijka zaraz pod nim

wasze podpisy nie mogą być wyższe ani szersze niż obrazek poniżej:11. Posty moderatorskie są oznaczone na tym forum fioletową czcionką: o taką.
Takie posty są ostateczne, a użytkownicy powinni bezzwłocznie stosować się do ich treści – jest to warunkiem utrzymania porządku. Z postami moderatorskimi nie dyskutujemy w nieprzeznaczonych do tego wątkach. Uwagi i zastrzeżenia do fioletowych postów można zgłaszać jedynie w topiku „pytania do modów”. Z innych wątków będą usuwane.Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować czasowym lub permanentnym banem.Zasada ostatnia, jedenasta.

11. Jeżeli nadejdzie ten smutny dzień i zapragniesz pożegnać się z forum, nie zapomnij domknąć wszystkich forumowych spraw i rozliczyć się z ludźmi, którym jesteś coś winna/winien. Rozważ też, że  wielu użytkowników, którzy usuwają swoje konta, pragnie potem do nas wrócić - nie jest to dobre dla przejrzystości forum, które obrasta w opuszczone konta i kolejne inkarnacje użytkowników. Dlatego jeżeli myślisz o usunięciu się z forum, przemyśl czy nie będzie lepiej po prostu nie logować się przez jakiś czas niż od razu kasować konto. Jeżeli pragniesz odejść w związku z jakąś sytuacją na forum, prosimy, zgłoś najpierw tę sprawę moderacji. Osoby, które usuną swoje konta mogą nie zostać przyjęte na forum ponownie. Osoby, które odeszły nie domknąwszy spraw z innymi użytkownikami, nie będą przyjmowane bezwzględnie.

Dziękujemy!

*******


2
BJDream – zasady i aktualności / Odp: BJDream - zasady panujące na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deidrae dnia 18 Czerwiec 2014, 20:16.17 »
.

INFORMACJE DLA NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW (i nie tylko!)

1. Od nowych użytkowników oczekujemy aktywnego wkładu w życie naszej społeczności. Osoby nowoprzyjęte mają 7 dni na aktywację konta i przedstawienie się w stosownym wątku oraz 6 miesięcy na napisanie 30 wiadomości na forum. Konta osób, które nie spełnią tych wymagań będą usuwane. Wyjątek stanowią użytkownicy, których znamy z innych zasług: udziału w spotkaniach, organizacji wystaw i konwentów, działalności artystycznej lub handlowej.

2. Pragniemy tworzyć zintegrowaną społeczność osób, które dzielą wspólną pasję i mają do siebie zaufanie. Zachęcamy użytkowników, aby pozwolili poznać się innym z lalek, z twarzy, z wypowiedzi. Konta osób, które straciły zainteresowanie forum (nie logują się od lat) oraz konta widma, których tajemniczy, nieznani społeczności właściciele nie wzbudzą zaufania moderacji mogą zostać usunięte lub zablokowane.

3. Bardzo prosimy wszystkie nowo zarejestrowane osoby, aby przed wypowiadaniem się na forum uczyniły kilka rzeczy w celu uniknięcia powtarzania tych samych tematów:
 
  = przejrzały stare posty (tudzież skorzystały z funkcji wyszukiwania (górna belka menu, środkowy przycisk )
  = przeczytały wszystkie ogłoszenia i tematy przyklejone, po czym zastosowały się do treści tam zawartych,
  = przeczytały tematy odnośnie zasad każdego działu.

4. Przez miesiąc od aktywacji konta oraz do momentu uzyskania 150 postów niektóre działy forum będą dla nowych użytkowników niewidoczne, m.in. Marketplace.

5. Działy prywatne zostaną otwarte po 3 miesiącach i uzyskaniu 350 postów. Prosimy, abyście do tego czasu dali się poznać osobom z forum.

6. Przy awatarze każdego nowego użytkownika wyświetla się ikonka zielonego listka. Ma ona przypominać starszym stażem forumowiczom o konieczności traktowania osób nowoprzyjętych ze szczególną wyrozumiałością i życzliwością. Prosimy o niezwłoczne powiadamianie moderacji w razie naruszenia tego punktu.

7. Jeśli macie jakieś pytania (nie możecie znaleźć tematu, coś Wam nie działa, czegoś nie wiecie, a nie chcecie pytać na forum), piszcie PMki do moderatorów. Zawsze chętnie pomożemy.Bardzo prosimy, aby starsi stażem userzy, którzy są w relacjach z nowymi użytkownikami, nie ryzykowali przekazywania informacji z działów jeszcze niedostępnych. Ograniczenia mają swoje określone zadanie i są one wprowadzone dla dobra nas wszystkich. :)
3
BJDream – zasady i aktualności / Ostrzeżenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deidrae dnia 31 Styczeń 2014, 21:04.57 »
R e g u l a m i n

Na forum BJDream obowiązuje system ostrzeżeń za postępowanie niezgodne z zasadami netykiety oraz łamanie regulaminu forum.

Ostrzeżenia przyznawane są za następujące przewinienia:

- złamanie którejkolwiek z zasad zawartych w regulaminie forum,
- obrażanie władz forum i użytkowników (zachowania wulgarne, złośliwości, wyzywanie, znęcanie psychiczne, zastraszanie, nękanie, groźby itp.),
- spamowanie, trollowanie i notoryczne off-topowanie,
- bezpodstawne oskarżenia np. o posiadanie recasta,
- celowe publikowanie zdjęć lalek podrabianych, pochodzących z nielegalnego rynku (recastów) oraz lalek mających status off-top; promowanie źródeł produkujących podrabiane lalki, chyba że regulamin danego działu lub wątku stanowi inaczej,
- niewywiązywanie sie z ustaleń dotyczacych forumowych zabaw i inicjatyw (np. mikolajki, ogólnopolskie meety itp.),
- niedotrzymanie warunkow umowy zawartej w ramach kupna, sprzedaży, wymiany za pośrednictwem Marketplace, uczestnictwa lub prowadzenia grupowego zamówienia (GO),
- wchodzenie w kompetencje moderatorów poprzez publiczne pouczanie innych użytkowników w celu zgaszenia danej dyskusji (wyłapywanie offtopów) oraz podważanie zasadności otwierania/kontynuowania tematów,
- krytykowanie i pomawianie o złą wolę administratorów i moderacji,
- niestosowanie się do moderatorskich decyzji mających charakter rozstrzygający/ostateczny (np. próby dyskutowania z moderatorem).
 
Ponadto władze forum zastrzegają sobie prawo do przyznania ostrzeżenia za zachowanie niewymienione w niniejszym regulaminie a wymagające podjęcia bardziej zdecydowanego kroku niż napomnienie słowne.

Ostrzeżenia mają charakter ostateczny i nie podlegają odwołaniom.

Gradacja ostrzeżeń:

1. Za złamanie któregokolwiek z punktów regulaminu: 5% (za próby odwoływania się od ostrzeżenia i dyskusje z moderacją użytkownik otrzymuje kolejne 5%). W wyjątkowych sytuacjach moderacja zastrzega sobie prawo do przyznawania odpowiednio większej ilości punktów.

2. Uzyskanie 50% - 50 punktów ostrzeżeń - skutkuje banem tymczasowym.

Wygasanie ważności ostrzeżenia:

Każdy sam pilnuje swoich ostrzeżeń. Po upływie pół roku od ostrzeżenia należy zgłosić się do moderatora z prośbą o usunięcie ostrzeżenia.

4
BJDream – zasady i aktualności / Zgłoszenia do administratora
« Ostatnia wiadomość wysłana przez waste dnia 14 Luty 2013, 10:04.54 »
Jak zgłaszać awarie/problemy?

Co jakiś czas trafiają do mnie zgłoszenia, o błędach, o komunikatach, że linkujemy do stron ze złośliwym oprogramowaniem albo, że coś wygląda inaczej niż zwykle. Dzięki za wszystkie zgłoszenia, wszystkie sprawdzam, ale jest kilka rzeczy, które zdecydowanie ułatwią mi pracę. Prośba o przeczytanie listy poniżej. Zastosowanie się do niej mnie pomoże w szukaniu, a wy będziecie zadowoleni z szybszej odpowiedzi.

  • Kiedy to się stało? Jaką akcję wykonał użytkownik przed pojawieniem się błędu?
  • Gdzie to się stało? Na jakiej stronie forum był użytkownik w momencie pojawienia się błędu? W miarę możliwości proszę o podanie adresu do konkretnego wątku, posta, etc.
  • Czy był komunikat o błędzie? Jeśli tak, poproszę o skopiowanie całego komunikatu i podesłanie. Często w komunikatach są dodatkowe informacje, numery postów, adresy do stron poza forum, etc.
  • Jeśli efekt nie jest tekstowy (coś zniknęło, pojawiło się, dziwnie wygląda) poproszę o screen shot'a.


Dodatkowe info nt. złośliwego oprogramowania i blokowania zawartości strony

Najczęstszą przyczyną są linki, które użytkownicy wklejają do sygnatury lub do posta. Link zazwyczaj prowadzi do zwyczajnej strony, często nawet jest to link zgodny z tematem (np. do jakiejś strony lalkowej gdzieś w Ameryce czy Azji).

Strona staje się celem ataku, bądź przez nieuwagę autora pojawiają się na niej linki do złośliwych skryptów (czy same skrypty). W tym momencie strona zostaje zaznaczona przez automaty Google jako niebezpieczna.

Ponieważ na naszym forum znajduje się link do tej strony, bardzo często dostajecie komunikaty (szczególnie jak ktoś używa Google Chrome), że nagle zrobiło się niebezpiecznie. Z reguły są to przedwczesne komunikaty, nie mające wiele wspólnego z prawdą, a już zupełnie nie mające nic wspólnego z naszym forum. Wystarczy, że następnego dnia użytkownik usunie link z sygnatury i sprawa jest nie do znalezienia.

Strona Marti Presents Dolls i wszystkie podstrony (czyli również nasze forum) są dodane do bazy danych Google i zgodnie z informacją od Google zostanę poinformowany emailem jeśli tylko zostaną u nas wykryte złośliwe skryty (konkretnie u nas, a nie jeśli u nas pojawią się jedynie linki do takich stron). Dotychczas jeszcze nie dostałem ani jednego emaila, więc o forum jestem spokojny. Mimo to sprawdzam zawsze wszystkie zgłoszenia nt. złośliwego oprogramowania - nigdy nic nie wiadomo.

Ostateczna konkluzja jest następująca. O forum bym się nie bał, ale jeśli zobaczycie komunikat to dajcie znać. Najczęściej z samym forum nic się nie dzieje ale niech będzie dla was sygnał żeby nie klikać w żadne linki zewnętrzne na stronie z komunikatem.
5
BJDream – zasady i aktualności / BJDream - zasady panujące na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deidrae dnia 21 Marzec 2012, 09:51.50 »
BJDream jest forum dedykowanym wspólnej pasji dla BJD (ball-jointed-doll).
Zarówno osoby, które kolekcjonują lalki, jak i te jedynie je podziwiające (lub mające lalkę w planach) są mile widziane wśród naszej społeczności.

Jako że BJDream poświęcone jest wyłącznie oryginalnym lalkom kolekcjonerskim, zabrania się na forum publikowania zdjęć lalek podrabianych, pochodzących z nielegalnego rynku, powszechnie zwanych recastami. Nieprzestrzeganie tej zasady będzie skutkowało banem.Lalki, które maja status on topic:

- wszystkie lalki BJD,
(zarówno firm pochodzenia azjatyckiego (ABJD), jak i firm oraz artystów zlokalizowanych w Europie i USA. Wykonane zarówno z żywicy, jak i z porcelany, z wyjątkiem lalek wykonanych z plastiku) bez względu na to, czy ich oczy/włosy są wymienne czy nie,
- Volks Dollfie Dream,
- SmartDoll,
- lalki stricte artystyczne (jak np. Koitsukihime), które posiadają status OOAK,
- lalki BJD self-made i wip (bez względu na materiał, z którego zostały wykonane).


Lalki, które mają stasus off-topic:

- Figurki takie jak: Gashapon, Action Figures, statuetki etc.
- Garage Kits
- Blythe
- Pullip
- Fashion dolls: Momoko, Mattel, Licca, Jenny, Tonner (nawet jeśli posiadają ruchome stawy i są wykonane z żywicy/porcelany) etc.

Na forum mamy następujący skład "władz":

Marti - administratorka, osoba, od której zależą ostateczne decyzje związane z kontami, banami i zmianami na forum.
Waste - osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne dotyczące działania forum.
Moderatorzy:
luci_fair, villemo, inidhil, Deidrae, eloe

Wszyscy aktywni moderatorzy są do Waszej dyspozycji - zawsze chętnie udzielimy pomocy, przeczytamy o Waszych pomysłach, pomożemy z problemami z innymi userami (oby ich nie było! ;))BJDream to forum zamknięte dla gości

********

6
BJDream – zasady i aktualności / cytowanie zdjęć z innych stron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marti dnia 12 Wrzesień 2011, 11:11.25 »
Proszę pamiętać, że jeśli cytujecie zdjęcia (z Flickra, deva itp) musicie zapytać właściciela o pozwolenie. Już po raz kolejny ktoś prosi o akces do forum, bo "wydaje mu się, że ktoś bez zezwolenia zacytował jego zdjęcie".

Dotyczy to głównie galerii takich jak "eye candies", " ciekawe okazy" itp.

Umieszczanie zdjęć innych ownerów bez ich zezwolenia nie będzie dłużej tolerowane, moderatorzy nie mają czasu na odpowiadanie na maile z oskarżeniami.
7
BJDream – zasady i aktualności / Odp: posty i wypowiedzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez luci_fair dnia 14 Wrzesień 2010, 12:57.46 »
Mały updejt dla lepszego zrozumienia idei stojących za zasadami forum:
Pamiętajcie, że limit słów narzucony przez blokadę nie dotyczy wyłącznie spraw technicznych forum, ale przede wszystkim zachowania minimum poziomu intelektualnego! Blokada ma jedynie przypominać o konieczności rozwijania i uzasadniania wypowiedzi, zwłaszcza gdy komentujecie cudze prace. Posty typu: "o jaka śliczna laleczka” nie różnią się niczym od postów ”śliczna laleczka” i będą kasowane przez moderatorów.
8
BJDream – zasady i aktualności / Odp: posty i wypowiedzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brahdelt dnia 13 Wrzesień 2010, 10:50.16 »
Ponieważ ostatnio na naszym forum pojawiło się sporo nowych użytkowników, a i starym warto odświeżyć pamięć, podbijam temat postów i wypowiedzi, żeby nikt nie miał wątpliwości, w jaki sposób wypowiadamy się na naszym forum.

Jednocześnie grono moderatorskie informuje, że posty zawierające jedno-dwa słowa oraz zdanie "post nie zawiera wystarczającej liczby słów" będą kasowane jako nic nie wnoszące i zaśmiecające forum.
(nie dotyczy to Hydeparku, gdzie możecie sobie pisać co chcecie)
9
BJDream – zasady i aktualności / JAK ZAPISAĆ SIĘ NA FORUM
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marti dnia 19 Lipiec 2010, 20:29.08 »
Przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na forum przeczytaj wątek:
http://marti.presents.pl/dollfie-forum/index.php/topic,10635.0.html
Zapisując się na nasze forum, zgadzasz się przestrzegać zawartych tam zasad.

To forum jest otwarte na nowych użytkowników, jednak przynależność do naszej społeczności jest zależna od zaakceptowania zgłoszenia przez moderatorów. Pragniemy, aby do naszego forum dołączały osoby podzielające naszą pasję, więc jeśli znacie kogoś z forum osobiście- poproście o rekomendację. Mogę zapewnić, że wtedy Wasze zgłoszenie będzie rozpatrywane jeszcze przychylniej. Jest to forum specjalistyczne, poświęcone azjatyckim lalkom BJD.

Warunkiem uzyskania dostępu do forum i uaktywnienia konta jest przysłanie maila na adres: luci_fairATyahoo.co.uk (UWAGA! Proszę w adresie email zamienić znaki AT na @) i wypełnienie poniższej ankiety. Pamiętajcie, że od Waszych odpowiedzi zależy, czy moderatorzy rozpatrzą przychylnie Waszą prośbę o przynależność do forum.

1.) Jak się nazywasz i jakim nickiem posługujesz się w sieci. Pod jakim nickiem założysz konto na BJDream? (konto załóż PO akceptacji Twojego zgłoszenia)
2.) Jak trafiłeś na nasze forum i dlaczego chcesz się na nie zapisać?
3.) Wiek i miejsce zamieszkania.
4.) Jaka jest Twoja historia lalkowa?
5.) Czy poza lalkami masz jakieś inne pasje? Jakie? Opowiedz o nich.
6) Czy udzielasz się na innych lalkowych forach (polskich, zagranicznych)? Jakich?
7.) Czy prowadzisz strony internetowe, blogi itp. (niekoniecznie o tematyce lalkowej)? Jakie?
8.) Jeśli masz już kolekcję jakiś lalek, opowiedz nam o niej, prześlij zdjęcie?
9.) Czy zapoznałeś się z zasadami forum? Jeśli nie, zrób to teraz :)
10.) Tutaj możesz napisać, co uważasz za stosowne, a co pomoże nam w podjęciu decyzji o przyjęciu Cię na forum.


Prosimy odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Moderatorzy mają prawo odrzucić zgłoszenie bez podawania przyczyny. Jeśli tak się stało, możecie ubiegać się o przyjęcie jeszcze raz. Jeśli nie zostaliście przyjęci, może to znaczyć, że informacje, które wysłaliście, nie były wystarczające.

Ankietę należy przesłać PRZED założeniem konta na forum. Jednak jeśli zdarzyło Wam się przeczytać regulamin PO założeniu konta, dajcie o tym znać :). Aktywacja nie powinna zająć więcej niż tydzień po tym, jak otrzymam Waszego maila i rozpatrzeniu ankiety przez grono moderatorskie. Jeśli Wasze konto nie zostanie jednak aktywne w tym czasie, proszę o ponowny kontakt.

Pamiętajcie, że wszystko, co robimy, ma na celu zapewnienie Wam wygody korzystania z forum :)

Profile osób, które nie skontaktują się z nami w ciągu tygodnia od założenia konta, będą kasowane automatycznie. Tak samo, jak profile zawierające głupoty :3
 Osoby nielogujące się od pół roku na forum z liczbą postów poniżej 30 będą usuwane.
Po akceptacji Waszego konta macie 7dni, aby zapoznać się z forum. Po tym okresie konta z zerową liczbą postów będą usuwane.
10
BJDream – zasady i aktualności / Odp: posty i wypowiedzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Asatee dnia 24 Maj 2010, 10:57.21 »
Pragniemy poinformować, że jeśli zauważacie, że Wasz post "zniknął", choć został wysłany i był widoczny, to oznaczać może to jedno - został usunięty przez którąś z moderatorek.

A posty znikają dlatego, że pojawiły się w niewłaściwym miejscu lub były niezgodne z regulaminem - np. ZA KRÓTKIE.

Prosimy pamiętać o tym, że nasze forum jest pełne różnych działów.
Jeśli macie pytanie na konkretny temat, idziecie do konkretnego tematu i tam piszecie pytanie. Nie robicie "szybkiego/małego offtopa". Po to forum jest uporządkowane (sprzątamy je regularnie!), abyście mieli jasne i wyraźne ścieżki.

Dawajcie dobry przykład nowym użytkownikom i stosujcie się do zasad forum.

Dziękujemy!
Strony: [1] 2 3 ... 10